Kā izvēlēties vispiemērotāko jaudas slēdzi?

Kā izvēlēties vispiemērotāko jaudas slēdzi?

Kā izvēlēties vispiemērotāko jaudas slēdzi?

Jaudas slēdži tiek plaši izmantoti elektroinstalācijās un sadales paneļos. Tirdzniecībā ir pieejami dažādu ražotāju jaudas slēdži un dažāda informācija par dažādu jaudas slēdžu pielietojumiem. Kam jāpievērš uzmanība, izvēloties jaudas slēdzi? Kā atšķirt profesionālam pielietojumam piemērotu jaudas slēdzi no mazāk piemērota izstrādājuma?

Apskatiet Chint automātiskos slēdžus Klinkmann interneta veikalā

Vietējo iestāžu apstiprinājums un uzstādīšanas uzziņas

Apstiprinājums liecina, ka izstrādājumu var izmantot sadales paneļos. Nav ieteicams izmantot jaudas slēdžus, kas nav atbilstoši apstiprināti un kam nav pieejamas uzstādīšanas uzziņas.

Ieteikums. Noskaidrojiet, cik bieži noteikta veida jaudas slēdzis tiek izmantots vietējā tirgū, vai izstrādājumam, kuru plānojat iegādāties, ir nepieciešams vietēju iestāžu apstiprinājums un vai šāds apstiprinājums ir saņemts.

Starptautiski sertifikāti

Sertifikāti liecina, ka attiecīgie izstrādājumi ir pārbaudīti. Piemēram, izstrādājumi ar DNV sertifikāciju ir piemēroti uzstādīšanai visos kuģos un jūras instalācijās ar DNV GL klasifikāciju. Sertifikāti tiek piešķirti izstrādājumu grupām; visizplatītākie no tiem ir CCC, CE, CB, SAA, SGS, TUV, DNV, DVE, KEMA, UL. Izstrādājumam ir jābūt CE marķējumam un vienam starptautiski atzītam sertifikātam.

Ieteikums. Noskaidrojiet, vai izstrādājumam ir piešķirts CE marķējums un vismaz viens starptautiski atzīts sertifikāts.

Izstrādājuma sertifikāta izdevējs

Sertifikāta izdevējam jābūt neatkarīgai iestādei, nevis pašam ražotājam.

Ieteikums. Noskaidrojiet, vai ir piešķirts vajadzīgais starptautiskais sertifikāts, palūdziet apskatīt tā kopiju un pārliecinieties, vai sertifikāta izdevējs nav pats ražotājs.

Atbilstība standartiem

Visbiežāk izmantotie standarti attiecībā uz jaudas slēdžiem ir IEC/EN 60898-1, IEC/EN 60947-2 un UL1077 (ASV tirgū). Šo standartu mērķis ir parūpēties par izstrādājumu kvalitāti un drošību. Igaunijā izmantotajiem izstrādājumiem ir jāatbilst standartam IEC/EN 60898-1 (rūpnieciskajiem izstrādājumiem — standartam IEC/EN 60947-2).

Ieteikums. Pārliecinieties vai sadzīves pielietojumiem izmantotie jaudas slēdži atbilst standartam 60898-1 un vai rūpnieciski izmantotie slēdži atbilst standartam IEC/EN 60947-2.

Jaudas slēdži un kombinētie slēdži: izvēlieties A, nevis AC tipu!

AC tipa drošinātāji joprojām tiek plaši izmantoti Ziemeļeiropā, taču tie spēj reaģēt tikai uz maiņstrāvu. Tomēr mājokļos darbojas daudz līdzstrāvas ierīču — LED lampas, veļas mazgājamās un žāvējamās mašīnas ar invertora motoriem, 12 V līdzstrāvas ierīču lādētāji utt. Šādas ierīces var ģenerēt mainīgas frekvences noplūdes strāvu, ko AC tipa ierīce nespēj uztvert, tādējādi drošinātājs nenostrādā. Šādas situācijas var būt ļoti bīstamas cilvēkiem.

A tipa drošinātāji spēj uztvert pulsējošu līdzstrāvas noplūdes strāvu un optimāli reaģēt uz to. Ziemeļeiropā par standartu ir kļuvusi A tipa ierīču lietošana. A tipa ierīces ir obligātas visu lielāko ražotāju mājsaimniecības iekārtām (tai skaitā Bosch, Siemens) dažādās valstīs, tai skaitā Ziemeļvalstīs un Vācijā (piemēram, Vācijā ir stingri aizliegts izmantot AC tipa drošinātājus).

Ieteikums. Pārliecinieties, vai izstrādājums atbilst A tipa (nevis AC tipa) specifikācijām. Visātrāk to var noskaidrot, sameklējot attiecīgo uzlīmi — A tipa izstrādājumiem ir uzlīme ar divām līknēm, savukārt AC tipa izstrādājumiem ir uzlīme ar vienu līkni (skatiet ilustrācijas).

CHINT jaudas slēdži atbilst visām prasībām

CHINT kvalitatīvie un ekonomiskie sadales paneļu komponenti atbilst visām iepriekšminētajām prasībām. Tie tiek plaši izmantoti Ziemeļeiropā celtniecības, rūpniecības un dzelzceļa nozarēs, kā arī dažādās ierīcēs. CHINT komponenti ir droša izvēle.

  • Pasaulē vadošs sadales paneļu komponentu ražotājs
  • Pārstāvēts 140 valstīs
  • Vairāk nekā 35 000 darbinieku un 10,5 miljardu eiro apgrozījums 2019. gadā
  • Viens no 50 lielākajiem Āzijā reģistrētajiem uzņēmumiem
  • Atbilst kvalitātes standartiem ISO 9001, ISO 14001 un OHSAS 18001

Pārliecinieties, vai izmantojat atbilstošI apstiprinātus jaudas slēdžus un aizsargkomponentus, kas ir atbilstošI apstiprināti, kam ir pieejamas plašas uzziņas un kas ir plašI izmantoti jūsu reģionā.

Pārliecinieties, vai jaudas slēdžus ir sertificējusi neatkarīga organizācija, nevis pats ražotājs.

AC tipa drošinātāji nespēj uztvert noplūdes strāvu, tādēļ tie var nenostrādāt. Šādas situācijas var būt ļoti bīstamas cilvēkiem.

Smart Infra — viedās notekūdeņu sistēmas

Uzņēmuma Uponor darbība Somijā ir balstīta uz ēku tehnoloģiju un komunālo pakalpojumu tehnoloģiju produktu izstrādi un ražošanu. Uponor klienti ir infrastruktūras, apkures, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas nozares profesionāļi, kā arī Uponor partneru piesaistīti patērētāji.

Read More »