Automatizācijas datu tīkli, datu drošība un Lietu internets (IoT)

Klinkmann piedāvā automatizācijas datu tīklus un IT/OT datu aizsardzību dažādu industriālo procesu, infrastruktūras un datplūsmas vietu tīklošanai un drošības aizsardzībai, kā arī automatizācijas aprīkojumu.

Automatizācijas datu tīkli, drošība, VPN attālinātie maršrutētāji, mobilā tīkla modemi un IoT pārvaldības programmatūra

Hirschmann/Belden industriālie komutatori un aktīvās tīkla ierīces kombinācijā ar Belden kabeļiem piedāvā vispusīgu risinājumu klāstu industriālajiem Ethernet tīkliem. Mēs piedāvājam maršrutētājus un modemus IoT un attālinātai automatizācijai. Tie droši savieno dažādas ierīces un iekārtas ar internetu un arī izmantojot divpunktu savienojumu (P2P, point-to-point) — sistēmas var konfigurēt, uzturēt un monitorēt / iegūt pārskatus attālināti.

Tipiskie pielietojumi iekļauj sistēmas konfigurēšanu un instalēšanu, attālināto apkopi, proaktīvu uzturēšanas uzraudzību, attālinātās vietnes servisus, attālināto nolasīšanu un M2M pielietojumus. Izmantojot Klinkmann savienojuma produktus un vadības programmatūru, dažādu ražotāju ierīces un kopnes var savienot viegli pārvaldāmā vienībā: Siemens, Rockwell, ABB, Profibus/Profinet un citus.

 

Belden, Hirschmann industriālā drošība

Belden, Hirschmann industriālā drošība

Industriālās drošības risinājumu tirgus līderis piedāvā risinājumus dažādu objektu vajadzībām. Belden ir vienīgais operators, kas piedāvā atvērtās sistēmas starpsavienojuma (OSI) risinājumus 1., 2. un 3. līmenim, nodrošinot pilnībā optimizētu klientu tīkla dizainu ar uzticamu veiktspēju. Hirschmann / Belden kiberdrošības risinājumi nodrošina drošu datu aizsardzību.

Industriālā ugunsmūra sistēma nodrošina mērogojamus drošības elementus, lai izpildītu katra līmeņa prasības. Hirschmann ugunsmūri ir izstrādāti industriālai izmantošanai un pilnīgiem virtuālā privātā tīkla pielietojumiem, tostarp sadalītās drošības risinājumiem. Augstu lietojamību garantē jaudīgas autentifikācijas funkcijas un pielāgojama koncepcija. Elastīga segmentēšana un tālvadība ļauj ērti un droši izveidot gan ierobežotu datu aizsardzību konkrētām ierīcēm, gan pielietojumus visai rūpnīcai.

Eagle ugunsmūra slāņi Layer 2 un Layer 3 funkcijas apvienojumā ar redundances funkcijām garantē funkcionalitāti un datu drošību. Viegli integrējams ražošanas iekārtu datu tīklā. Pateicoties unikālajam “Ugunsmūra Learning Mode” mācību režīmam ērti un viegli ieviešams. Atļaujot iepriekš definētus nosacījumus, var monitorēt tīkla trafiku.

EAGLE20/30 ugunsmūri ar Hirschmann Security drošības operētājsistēmu (HiSecOS). Risinājums dod iespēju nodrošināt un aizsargāt visu ražošanas datu tīklu ar apstiprinātām drošības funkcijām. Iespējams izvēlēties vairākas opcijas, kas precīzi atbilst nepieciešamajām prasībām. Modulārie daudzkanālu ugunsmūri ar līdz pat astoņiem portiem. Operētājsistēma (HiSecOS) ietver daudzas jaunas funkcijas – pakešu padziļinātu pārbaudi (DPI), kas pārbauda pakotnes integritāti tīklā un aizsargā tīklu no kaitīgas paketes.

Tofino Xenon drošības aprīkojums ir ideāls risinājums segmentu vadības tīkla drošības zonām. To var instalēt esošajā vadības sistēmā bez izmaiņām pašā datu tīklā. Sistēma izveido vēlamos kanālus starp sakaru zonām. Lietotājs definē noteikumus, ar kuru palīdzību tīkla ierīces var savstarpēji sazināties, un kuru protokolus ir atļauts lietot. Pakešu padziļinātās pārbaudes (DPI) iespēju detalizētie filtri uzrauga tīkla drošību – piem., sistēmām ir atļauts nolasīt tikai izvēlētas komandas, kas tiek nosūtītas uz vadības ierīcēm, piemēram, PLK. Tofino elastīgā arhitektūra ļauj industriālo tīklu sadalīt vairākās drošības zonās.

BELDEN risinājumi savieno IT tīklus un OT automatizācijas kopnes — apstākļiem atbilstoša datu drošība

Hirschmann nevadāmie tīkla komutatori

Hirschmann nevadāmie tīkla komutatori ir rentabls industriālo Ethernet tehnoloģiju izmantošanas veids. Visi komutatori ir paredzēti lietošanai specifiskās vidēs, tiem ir dažādiem mērķiem paredzēti sertifikāti. Tie ir savietojami ar dažādām lietojumprogrammām, piemēram, vietējā līmeņa industriāliem tīkliem un mazākiem risinājumie.

Komutatori ir ar divkāršu elektroapgādi, signālkontaktiem un ierīcēm, ieslēgtiem ietvarā atbilstoši IP55 vai IP67 lietošanai specifiskās automatizācijas sistēmu vidēs, tostarp tieši uzstādot iekārtās. Iespējams izvēlēties komutatoru ar PoE barošanu izmantošanai IP videonovērošanas sistēmām ar Ethernet kabeli. Mūsu produktu sortimentā iespējams izvēlēties sertifikātus dažādām lietojumprogrammām, piemēram, dzelzceļš, satiksmes līdzekļi, sprādzienbīstamas telpas, kā arī elektrības invertori un tīkli..

 

Hirschmann vadāmie tīkla komutatori

Industriālie komutatori atbalsta izplatītākos industriālos protokolus, piemēram, Ethernet IP un Profinet, un tos var pasūtīt jau iepriekš instalētus. Komutatori atbalsta vairākus industriālos standarta redundances protokolus, piemēram, MRP un RSTP. Tāpēc Hirchmann komutatorus var izmantot industriālajās automatizācijas lietojumprogrammās, piemēram, specifiskos industriālās vides tīklos vai sarežģītās lietojumprogrammās, kurās nepieciešams liels portu skaits, liela piekļuves kapacitāte un uzticamība.

OCTOPUS System nodrošina pielāgotus risinājumus gan ūdensizturībai, gan aizsardzībai pret uguni un noturībai pret vibrāciju – komutatorus var instalēt tieši tīkla iekārtā vai ierīcē. Ļoti droša konstrukcija, nepārtraukta redundance un sertificētas aizsardzības funkcijas. Octopus saimes IP67/54 komutatori ļauj uzturēt drošu tīklu arī tad, ja tas bojāts. Octopus komutatori ir piemēroti, kad nepieciešami īpaši specifiski automatizācijas risinājumi, piemēram, dzelzceļa satiksmē un transportlīdzekļiem.

Modulārās konstrukcijas dēļ ir iespējama vislabākā tīkla struktūra un investīciju optimizēšana: MICE komutatori un mediju moduļi nodrošina elastību un iespēju nodrošināties pret tīkla mainīgajām prasībām nākotnē. Atjautīgā MICE sistēma piedāvā konfigurējamus komutatorus, kas atbilst standartiem un ir piemēroti izmantošanai visdažādākajās industriālajās jomās (Ethernet IP/Profinet).

Uz DIN sliedes montējamos OpenRail komutatorus var konfigurēt soli pa solim attiecīgajam procesam, tai skaitā arī pieslēgvietu skaitu, datu ātrumu, programmatūras funkcionalitāti, kā arī nepieciešamos sertifikātus.

Maksimāla uzticamība kritiskās lietojumprogrammās. Vadāmie RSR komutatori piedāvā Fast Ethernet un Gigabit Ethernet versijas. RSR komutatori ir izstrādāti, lai apmierinātu ļoti augstas prasības, kad nepieciešama noturība pret triecieniem un vibrācijām, kā arī darbam elektromagnētiskajā vidē (EMC). Plašs temperatūras diapazons -40°C… līdz +85°C nodrošina pielietojumu specifiskos apstākļos.

Daudzpusīgas pieslēgšanas un maršrutēšanas funkcijas, kā arī specifisks barošanas bloks padara MACH1000 sērijas komutācijas ierīces par izmaksu efektīvu alternatīvu Layer 2 / Layer 3 lietojumprogrammām, kā arī nodrošina lielu datu ātrumu.

Skarbākos vides un darbības apstākļos ir nepieciešamas īpaši izturīgas tīkla komponentes. MACH1000 un GREYHOUND komutatori ir paredzēti lietošanai ekstremālos apstākļos, piemēram, augstā temperatūrā vai situācijās, kad jāiztur triecieni un vibrācijas.

RSP komutatori atbalsta jaunākos IEC standartu tīkla protokolus: PRP, HSR. Šīs jaunās tehnoloģijas, PRP (Parallel Redundancy Protocol) un HSR (High-availibility Seamless Redundancy), balstītas uz starptautisko IEC-62439 standartu, tādēļ tā garantē drošību nākotnē, kā arī sadarbspēju. Precīza laika sinhronizācija IEEE 1588v2 sinhronizē sensorus, ierīces un dažādas mērierīces. Tīklus ar nepārtrauktu datu pārraidi var veidot arī specifiskos apstākļos, piemēram, elektrostacijās.

Industriālās drošības risinājumi

Savā tīmekļa seminārā mēs iepazīstinām ar jaunākajiem Belden Hirschmann attālināto un lokālo tīklu drošības risinājumiem. Kā savienojumu padarīt drošu vietējos un attālinātos tīklos?

Hirschmann/Belden bezvadu risinājumi un attālinātie savienojumi, IoT

Hirschmann OpenBAT automatizācijas produktu saime ietver plašu piekļuves punktu portfolio un klientu produktus, kuri kopā strādā, izmantojot nepārtrauktu pieslēgumu. Maksimāla mobilitāte, elastība un tīkla izmantojamība mūsdienu industriālajās vidēs. Modulārās konstrukcijas dēļ iespējamas pat 8000 dažādas versijas, no kurām izvēlēties atbilstošo klienta vajadzībām. Piedāvājumā ir daudz dažādu industriālo protokolu, tostarp Profinet un Ethernet/IP. Atkarībā no modeļa iespējams izvēlēties izmantojamo WLAN kanālu skaitu, dažādu tipu Ethernet pieslēgvietu savienojumus, barošanas bloku vietu skaitu un industriālos sertifikātus. Versijas ir apstiprinātas daudzās valstīs, tai skaitā ASV, Kanādā, Eiropā, Ķīnā, Brazīlijā un daudzās citās.

IoT (Internet of Things, Industry 4.0) piedāvā dažādu rūpniecisko iekārtu tīklošanu. Ierīces var monitorēt, vadīt un uzturēt neatkarīgi no atrašanās vietas. Iespējami savienojumi arī prasīgām ekspluatācijas vidēm, piemēram, elektrotīklu, transportlīdzekļu, vilcienu un kuģu lietojumprogrammās.

Kompakts un izmaksu ziņā efektīvais WLAN Client ir paredzēts industriālām programmatūrām, kur telpas ir nelielas. Tās IP67 aizsargātā struktūra ir paredzēta specifiskām industriālām vidēm.

Dažādi antenu modeļi jebkurai lietojumprogrammai. Piedāvājumā ir izkliedētās un virziena antenas, kā arī Omni antenas auto un antenas kabeļi raktuvju, tuneļu un industriālām lietojumprogrammām. Katra antena ir IP65 aizsargāta, ieskaitot adapteri, kabeli un instalācijas materiālu.

WLAN atbalsta stacijām un klientu lietojumprogrammām izstrādāta BAT-F produktu saime, kas paredzēta lietošanai ekstremālos apstākļos. IP65/67 konstrukcija aizsargā no ūdens un putekļiem. Pateicoties plašam temperatūras diapazonam -40°C … +70°C, tos var uzstādīt specifiskās industriālās vidēs. Aparatūrā var izgatavot pat 100 šifrētus VPN tuneļus. Izpilda dažādus standartus un īpašas prasības, piemēram, elektrostacijās, vilcienos un kuģos. Nepieciešamības gadījumā sistēmu var pielāgot ATEX prasībām.

Open-BAT produktu saime: Access point un Client piekļuves punktu risinājumi izmantošanai industriālās vidēs. Izturīgi metāla korpusi tiek montēti uz DIN sliedes. Aparatūras šifrētā VPN vārteja atbalsta pat piecus VPN tuneļus. Dažādu industriālo standartu un protokolu klāsts, piemēram, EN61850, IEEE 1613.

Hirschmann/Belden tīklu uzraudzība un pārvaldība

Hirschmann Industrial HiVision programma ir paredzēta vadāmo komutatoru bāzes tīklu, tostarp, Hirschmann un GarrettCom datu tīklu, uzraudzībai. Turklāt funkcija MultiConfig ļauj ātri un ērti vienlaikus konfigurēt vairākus tīkla punktus.

Visi tīkla struktūras termināļi, kuros ir iebūvēts SNMP atbalsts, ir viegli integrējami HiVision programmatūrā, tostarp atbalstot specifiskas īpašības un uzlabojot drošību, kā arī samazinot riskus tīkla uzturēšanā. Lietojot MultiConfig, vienādus parametrus var konfigurēt vienlaikus vairākās iekārtās gan tīklam esot darbībā, gan to aktivizējot vēlāk.

Tīkla topoloģija ir atpazīstama automātiski un detalizēti vizualizēta. Arī nevadāmie tīkla komutatori un pieslēguma vietas ir redzamas tīkla topoloģijā. Jaunā drošības aizsardzības funkcija ļauj efektīvi un vienkārši nodrošināt datu aizsardzību.

Prosoft/Belden — risinājumi industriālo datu pārsūtīšanai

Prosoft (Belden Group) specializācija ir automatizācijas kopnes un telekomunikāciju produkti — dažādas kopņu kartes un bezvadu datu pārraide. Dažādi protokoli un pielietojumi. Bezvadu datu tīkli automatizācijai. Ātra un droša datu pārsūtīšana. Risinājumi, kuru pamatā ir WLAN izstarojošie kabeļi tuneļiem, raktuvēm un industriālām ēkām. Klinkmann palīdz ar pareizā risinājuma izvēli, apmācību un ieviešanu.

Rockwell Automation kopņu kartes

Prosoft Technology ražo datu pārsūtīšanas risinājumus Rockwell Automation® sistēmām, tostarp ControlLogix®, CompactLogix ™ (L3x, L2x, L1x), SLC ™ 500, FLEX® I / O un POINT I / O ™ ierīcēm. Saskarnes kartes vairāk nekā 40 dažādām kopnēm, lietotāja programmējamas kartes un kartes, kas ir saistītas ar komunikāciju vadību un plūsmas mērīšanu.

Vārtejas

Atsevišķas protokolu vārtejas nodrošina datu pārsūtīšanu starp industriālājam un ēku automatizācijas kopnēm, piemēram, seriālās komunikācijas, Ethernet, EtherNet/IP, Modbus Plus, Modbus TCP/IP, Profibus, A-B Remote I/O, Hart, Honeywell DE un Metasys.

Ewon — automatizācijas un IoT VPN maršrutētāji

Ewon — automatizācijas un IoT VPN maršrutētāji

Maršrutētāji dažādiem automatizācijas protokoliem un pārraides tīkliem. Sistēmu konfigurēšana, pārskati un vadības pielietojumi. Divpunktu savienojumu (P2P, point-to-point) un interneta tīklu struktūras.

Ewon Cosy ir drošs un ērti lietojams VPN attālinātais risinājums ierīču ražotājiem. Izveidojiet savienojumu ar ierīci tieši tad, kad nepieciešams. Savietojams ar pazīstamākajiem PLK zīmoliem.

Ewon Flexy IIoT maršrutētājs ar savām daudzpusīgajām funkcijām un saskarnēm piedāvā datu savākšanas un buferēšanas iespējas, savukārt VPN ļauj veikt programmēšanu un uzturēšanu. Gatavi trauksmes signālu mehānismi, skriptu un Java programmēšana, MQTT un virtuālā saskarne paver iespējas IIoT risinājumiem.

 

Attālinātais savienojums pēc nepieciešamības. Izmantojot HMS Cosy un Flexy produktus, varat izveidot savienojumu ar savām ierīcēm visā pasaulē tieši tad, kad tās ir nepieciešamas.

Iebūvētās ziņapmaiņas funkcijas ļauj kontrolēt ražošanu un prognozēt ražošanas un traucējumu situācijas.

Datu plūsma starp Helmholz tīkliem, Ethernet un Profinet

Helmholz —VPN maršrutētāji automatizācijai

Helmholz risinājumi netraucētai starptīklu datu plūsmai. Pasūtiet izmaksu ziņā izdevīgas ierīces Ethernet un Profinet tīkliem, neaizmirstot par vecajiem tīkliem. Izmantojot drošu datu pārsūtīšanu un ērtu konfigurēšanu, jūs veidojat pret neatļautu piekļuvi aizsargātu automatizācijas tīklu. Neliels elementu skaits un kvalitatīvs vācu dizains garantē sistēmai profesionālu izskatu.

WALL IE — industriālā NAT vārteja/ugunsmūris

Droša datu pārsūtīšana un ērti lietojama konfigurācija — WALL IE aizsargā jūsu automatizācijas tīklu pret neatļautu piekļuvi. Pateicoties individuālajai konfigurācijai, ugunsmūri var viegli pielāgot katra iekārtu tīkla prasībām. NAT režīmā komunikāciju var maršrutēt starp dažādiem IPv4 tīkliem. Režīms ļauj adreses translēt caur NAT un filtrē datplūsmu automatizācijas pamattīkla izmantošanas ierobežošanai.

FLEXtra PROFINET slēdzis

FLEXtra PROFINET komutators nodrošina savienojamību ar PROFINET vidi atbilstoši B klases atbilstībai un ar IT vidi līdz pat 1 GB Ethernet.

FLEXtra PROFINET komutatoru var izmantot, lai savienotu tīklā 100 Mb/s PROFINET komponentus, kā arī līdz 1000 Mb/s Ethernet abonentus. Tas nodrošina datu apmaiņu starp vadības līmeni un iekārtu, izmantojot tikai vienu komutatoru. Vienmēr tiek garantēta iekārtas līmeņa PROFINET prioritizācija.

Viena no PROFINET komutatora svarīgākajām funkcijām ir prioritizēt PROFINET telegrammu datplūsmu iekārtu tīklā. Vadāmais komutators var atšķirt, vai telegramma ir tīkla pieprasījums, FTP failu pārsūtīšana, straumēšana vai PROFINET telegramma. Ja datu pārsūtīšanas slodze ir liela, lai izvairītos no telegrammas zuduma svarīgas telegrammas var noteikt kā prioritāras. GSDML fails ļauj integrēt komutatoru automatizācijas vidē parastajā veidā.

Ethernet kontaktligzdu praktiskais dizains un inteliģentais novietojums ietaupa vietu vadības skapī. Vienmēr skaidri redzamās statusa gaismas diodes uz FLEXtra PROFINET komutatora ļauj viegli veikt diagnostiku pat pie pilna kabeļu pieslēguma.

PN/Modbus TCP savienotājs

Izmantojot PN/Modbus TCP savienotāju, PROFINET tīklu var viegli savienot ar Modbus TCP tīklu. PN/ModbusTCP savienotājs nodrošina datu pārsūtīšanu starp PROFINET kontrolleri un ModbusTCP tīkla ierīcēm. Ievades dati, kas saņemti vienā tīkla pusē, tiek izvadīti tīkla otrā pusē. Ievadizvades datu pārsūtīšana notiek reāllaikā un pēc iespējas ātrāk, bez papildu apstrādes blokiem.

Papildus PROFINET/ModbusTCP komunikācijām, PN/ModbusTCP savienotājs nodrošina arī MQTT publicētāju abās tīkla pusēs. Tādējādi caur vārteju pārraidītie dati ar MQTT palīdzību var tikt izplatīti arī uz vizualizācijas sistēmām vai pielietojumu datu glabāšanas sistēmām.

Opto 22 – ievadizvades risinājumi un bezkontaktu releji

Jaunās paaudzes IIoT risinājums no Opto 22 – EPIC. Plašs programmēšanas opciju klāsts, Opto 22 tradicionālais PAC (Programmable Automation Controller), kas globāli ir pazīstams kā CODESYS vai pat Node-RED plūsmas bāzētas vizuālās programmēšanas rīks.

Daudzpusīga savienojamība ar vispazīstamākajām loģikas saskarnēm. Integrētas arī Ignition Edge globālās iespējas, tostarp MQTT.

Meklējiet produktus un pakalpojumus pēc atslēgvārdiem vai produkta numura