Somijas lielākā ievārījuma rūpnīca Suonenjoki tiek vadīta ar AVEVA System Platform un AVEVA Historian palīdzību

Valio Suonenjoki rūpnīca ir Somijas lielākais ogu iepircējs un pārstrādātājs. Katru gadu šajā rūpnīcā tiek saražots aptuveni 14 miljoni kilogramu ievārījuma. Papildus ievārījumam rūpnīcā tiek ražoti arī biezeņi, marmelādes un dažādi pildījumi konditorejas produktiem un pusfabrikātiem.

Valio Suonenjoki ievārījuma rūpnīcas ražošanas vadības un atskaišu veidošanas sistēmai ir jābūt uzticamai un viegli savienojamai.

Šī sistēma tika izveidota, izmantojot Klinkmann piedāvāto AVEVA System Platform programmatūru Katru ražošanas līniju vada un uzrauga no četrpadsmit System Platform vadības punktiem. Datus par ražošanas līniju darbību var nosūtīt uz vairākām vietām un vairākiem ekspertiem – īstie dati īstajā laikā nonāk pie īstā cilvēka.

Reāllaika datu ieguves un glabāšanas sistēmu ieviesa, izmantojot AVEVA Historian datubāzi, kas ir centralizētās AVEVA System Platform sastāvdaļa.

AVEVA System Platform ļauj veidot pret kļūmēm noturīgas sistēmas

Tā kā visas Valio Suonenjoki ievārījuma rūpnīcas ražošanas līnijas darbojas neatkarīgi, katrā līnijā bija nepieciešami vietējās vadības termināļi. Uz katras līnijas tiek ražots cits produkts, un katram produktam ir sava recepte. Produktu ražošanas procesa vadības laikā ar System Platform palīdzību receptes tiek nosūtītas produktu ražošanas automatizācijai. Tomēr līniju vadības telpas ir veidotas tā, lai no tām varētu vadīt arī citas ražošanas līnijas, tā uzlabojot noturību pret kļūmēm.

– Visas System Platform, tostarp AVEVA Historian datubāzes, dublēšana dod drošības sajūtu un nodrošina lielu noturību pret kļūmēm. Izsekojamība, piemēram, anomāliju uzraudzība un recepšu pārbaude, pārtikas rūpniecībā ir ļoti svarīga. Valio Suonenjoki ievārījuma rūpnīcas automatizācijas eksperts Olli-Pekka Laitinen skaidro, ka AVEVA Historian apkopo datus, kā arī dokumentē un pārsūta informāciju.

Dublēšana nodrošina, ka netiek nozaudēti svarīgi dati.

– Sistēmas un iekārtu virtualizācija ļauj pēc vajadzības atjaunot sistēmu iepriekšējā stāvoklī. Tas nodrošina nepārtrauktu ražošanu pat izmaiņu gadījumā, turpina skaidrot Olli-Pekka Laitinen.

Projektā jāņem vērā vadības aprīkojums no dažādiem piegādātājiem un nākotnes savienojamības vajadzības

Valio Suonenjoki rūpnīcā izveidotajā sistēmā tiek pielietotas atvērtas saskarnes, tā nodrošinot savienojamību ar citām sistēmām. Šis projekts tika īstenots, ņemot vērā faktu, ka rūpnīcas vadības sistēmas bija izgatavojuši dažādi ražotāji. Tā tas būs arī nākotnē. Tomēr datiem no visām sistēmām beigu beigās ir jānonāk vienā vietā, jo mērījumi tiek salīdzināti vienlaikus.

– Izstrādājot sistēmas un procesus, jāņem vērā nākotne, jo produktu un risinājumu dzīves cikls ir garš. Olli-Pekka Laitinen apgalvo, ka Klinkmann piedāvātie risinājumi ir viegli savienojami ar dažādām sistēmām, jo saskarnes ir standartizētas, labi zināmas un atvērtas.

– Turklāt projektā iesaistītie speciālisti spēj veikt nepieciešamos atjauninājumus un izmaiņas, izmantojot attālinātu savienojumu.

Sistēmas netraucētu darbību nodrošina atbilstoša apmācība un pastāvīga uzturēšana. Suonenjoki rūpnīca ir apmācījusi savus darbiniekus par sistēmas izmantošanu Klinkmann piedāvātajos kursos.

Valio Suonenjoki ievārījumā rūpnīcā izmantotā programmatūra:

  • AVEVA System Platform
  • AVEVA Supervisor Client
  • AVEVA Historian
  • AVEVA Historian Client

Uzzināt vairāk par AVEVA Historian