Mērogojama procesu automatizācija saīsina projektu izpildes laiku

Tradicionāli procesu vadības sistēmas ir bijušas dārgas slēgtās sistēmas, kur papildus funkcionalitāte ir pievienota, paralēli iegādājoties atsevišķu ražošanas vadības sistēmu.

Mūsdienīgu dalīto vadības sistēmu raksturo augsta veiktspēja un mērogojamība. Izmantojot atvērtās tehnoloģijas un labi izstrādātas saskarnes, integrācija ar citām sistēmām un datu pārsūtīšana starp sistēmām ir vienkārša un rentabla.

“Papildus rūpnīcas automatizācijai, sistēmas projektā ir jāiesaista arī IT nodaļa. Ja IT pārvalda visas rūpnīcas esošās sistēmas un tās ir savstarpēji savietojamas, tiek panāktas vairākas priekšrocības, piemēram, hakeriem nav slepenas pieejas vai nepiederošas personas nevar iekļūt sistēmā ar novecojušām lietotāju ID,” atgādina Klinkmann Oy risinājumu pārdošanas vadītājs Niklass Flikts (Niklas Flykt).

Digitālo dvīņu priekšrocības ir redzamas jau izvēršanā

Rockwell Automation ir izveidojis FactoryTalk® InnovationSuite produktu saimi, kas datu savākšanu, mašīnmācīšanos, paplašināto realitāti (AR) un rūpniecisko internetu (IoT) nemanāmi integrē industriālajos procesos.

“Izvēršanas laiks ievērojami samazinās, ja programmēšana tiek veikta digitālajā dvīnī un process tiek pārbaudīts pirms kaut kas ir izveidots. Procesu var kontrolēt, izmantojot virtuālo realitāti, kur mērījumu dati tiek pievienoti rūpnīcas modelim ar paplašināto realitāti,” stāsta Niklass Flikts.

ProcessAutomation_article_1.jpg

Mazāk programmēšanas, vairāk parametrizācijas

Ja Rockwell PlantPax DCS vadības sistēma ir modulāra un viegli pielāgojama, tā ir viegli pārvaldāma. Mazākas vienības var izmantot, lai izveidotu rūpnīcas mēroga sistēmu, kur atjauninājumi vienmēr aptver visu sistēmu. Plānošanas posmā par pirmo prioritāti ir jāuzskata drošība.

“Rockwell PlantPAx® 5.0 ļauj visu rūpnīcu vadīt vienā platformā un izmantot plug&play principu. Projektēšana ir vienkārša, ja galvenais sistēmas izstrādātājs iegūst gatavus attēlus un kodus, piemēram, procesa kontrolleri tiek nokopēti tieši no objektu bibliotēkas. Bibliotēkā ir arī informācija par mūsu partneru daudzajām ierīcēm un iekārtām. Pabeigtās piktogramma ievērojami samazina programmēšanas darbu. Kodēšanas vietā blokiem tiek piešķirti tikai nepieciešamie parametri,” skaidro Niklass Flikts.

Vienu un to pašu vadības vidi var izveidot gan datorā, gan arī uz operatora termināla bāzes, un IoT savāktie dati tiek pārsūtīti šifrētā savienojumā uz mākoni vai speciālu serveri. Mākslīgais intelekts no datiem, kas tiek savākti saskaņā ar noteiktajām piekļuves tiesībām, sagatavo ziņojumus vadības komandai, vai garantijas laikā nosūta iekārtas darbības datus un kļūmes ziņojumus iekārtas ražotājam.

Klinkmann ir vadošais Somijas rūpnieciskās automatizācijas un elektrifikācijas risinājumu piegādātājs.

Lasiet vairāk par procesu automatizācijas risinājumiem un sazinieties ar Klinkmann ekspertiem.