Ecomar

Lai izveidotu konkurējošu automatizācijas sistēmu saviem skruberiem, “Ecomar” savam automatizācijas projektam izvēlējās uzņēmumus “Klinkmann” un “Rockwell Automation”

“Ecomar” tika izveidots 2009. gadā, lai uzlabotu jūras un piekrastes nozaru ilgtspējību. Uzņēmuma galvenais birojs atrodas Mariehamnā Ālandu salās, Somijā, bet projektu komandas strādā visā pasaulē. Cita starpā “Ecomar” ievieš plašu, pilnībā integrētu automatizācijas risinājumu klāstu. Uzņēmums arī veic iekārtu optimizāciju, balastūdeņu attīrīšanas sistēmu uzstādīšanu, skruberu uzstādīšanu, hidrauliskos risinājumus un cauruļu uzstādīšanu.

Lai izveidotu konkurējošu automatizācijas sistēmu saviem skruberiem, “Ecomar” savam automatizācijas projektam izvēlējās uzņēmumus “Klinkmann” un “Rockwell Automation”

Pirms tika sākts skruberu automatizācijas projekts, uzņēmumi “Klinkmann” un “Rockwell Automation” jau vairākus gadus sadarbojās jūrā izmantojamu elektrokomponentu jomā.

“Mēs izgatavojām elektroiekārtas korporācijai “CR Ocean Engineering Corporation. Uzņēmums mums lūdza uzbūvēt automatizācijas sistēmu skruberiem,” stāsta Jonass Svenblads, “Ecomar” viceprezidents attīstības jautājumos. Jonasam ir vairāk nekā 30 gadu pieredze kuģniecības nozarē un apmēram 20 gadu pieredze darbā uz kuģa kā jūras inženierim- elektriķim un elektroniķim.

“Bija pašsaprotami projektam izvēlēties uzņēmumus “Klinkmann” un “Rockwell Automation”. Viņi piedāvāja atbalstu ar programmatūru un solīja sniegt optimālu tehnisko risinājumu. Tās bija mūsu galvenās prasības.”

Lai panāktu visātrāko pielāgojamo projekta īstenošanu, skruberu automatizācijas koncepcija tika standartizēta un balstīta uz “Rockwell Automation”:

  • Allen-Bradley CompactLogix PLC
  • FactoryTalk View SE

 

Pirmā “Klinkmann”, “Rockwell Automation” un “Ecomar” kopīgi izveidotā sistēma bija Ro-Ro kravas kuģis “Bore Bay”. Šis projekts tika uzsākts 2017. gadā. Tagad uzņēmumam “Ecomar” ir jau apmēram 55 sistēmas, kas uzbūvētas skruberu ražotājam “CR Ocean Engineering” ASV.

“Viņi jau iepriekš ir redzējuši daudzas automatizācijas sistēmas, bet “CR Ocean Engineering” apgalvo, ka “Ecomar” sistēmai ir vislabākā lietotāja saskarne un visvieglākā dažādo sistēmu izmantošana no redzētajām,” norāda Jonass.

Prasīgos un laika ziņā kritiskos automatizācijas projektos “Klinkmann” ātri reaģēja un piedāvāja elastīgu atbalstu

Šī automatizācijas projekta sākumā uzņēmumam “Ecomar” bija zināmi izaicinājumi saistībā ar nepieciešamajiem apstiprinājumiem. Viņi saņēma daudz izmaiņu pieprasījumu gan no klasificēšanas sabiedrības, gan no klienta. Bija arī problēmas ar kuģu steidzamu dokošanu.

“Arī loģistika no rūpnīcas līdz pašai kuģu būvētavai bija problemātiska, bet “Klinkmann” kontaktpersona Niklass Flikt personīgi palīdzēja,” atceras Jonass.

“Pateicoties viņam, mūsu darbs noritēja pēc grafika. Niklass meklēja risinājumus un nodrošināja projekta virzību uz priekšu, viņš bija pieejams režīmā 24/7 un atbalstīja mūsu komandu. Mums bija daži lieli izaicinājumi, un es esmu ārkārtīgi lepns, ka kopīgi mēs to labi paveicām.”

Projekta laikā uzņēmums “Ecomar” pastāvīgi saņēma skaidru un mērķtiecīgu “Klinkmann” atbalstu, tāpēc tā projekta vadītāji spēja lieliski uzveikt ar “Klinkmann” nesaistītās problēmas.

“Programmatūra bija jāpabeidz ātri, un mums bija nepieciešama “Klinkmann” ātra reaģēšana un elastīga rīcība. Šāda veida pakalpojums ir ārkārtējs un ļauj attīstīties labām klientu attiecībām.”

Neskatoties uz straujajām izmaiņām tirgū, projekti tiek pabeigti savlaicīgi, un kopā ar “Rockwell” automatizācijas projektiem skruberu biznesā nākotne izskatās gaiša

“Mēs esam piegādājuši tā sauktās atvērtā cikla skruberu sistēmas, un tagad mēs izstrādājam hibrīdskruberus. Tagad, kad rosība tirgū atgriežas pēc pandēmijas perioda, mēs palielināsim piegādes apjomus, izmantojot standartizētu un pielāgojamu automatizācijas sistēmu, kuras pamatā ir “Rockwell Automation” risinājumi un “Klinkmann” tehniskais atbalsts,” apstiprina Jonass Svenblads.