Лахта-центр

Klinkmann specializējas saskarņu nodrošināšanā vidē, kur strādā dažādu piegādātāju iekārtas, ļaujot dažādiem automatizācijas un lietu interneta risinājumiem darboties vienoti.

Individuālo piegādātāju laiks, tāpat kā bikšu ar platiem galiem, jau ir pagātnē. Šobrīd uzņēmumam, kas tiecas pēc automatizācijas un lietu interneta (IoT) risinājumiem, ir jāstrādā ekosistēmā, kur savu produkciju piedāvā dažādi piegādātāji. Par laimi, tieši šī ir tā vide, kurā Klinkmann specializējas

Kā skaidro izpilddirektors Seppo Vehimā (Seppo Vähimaa): “Mēs piedāvājam dažādu ražotāju risinājumus tādiem klientiem kā, piemēram, oriģināliekārtu (OEM) ražotājiem. Mēs strādājam kopīgā vidē ar mūsu pašu tehnisko centru, mūsu partneriem un dažādiem piegādātājiem, lai nodrošinātu saskarni ar vienu monitoringa un atskaišu veidošanas sistēmu.”

Klinkmann strādā ap 200 speciālistu un tehnisko ekspertu Somijā, Baltijas valstīs, Krievijā un NVS valstīs. Viņi nodrošina automatizācijas un elektrifikācijas risinājumus un pakalpojumus, tostarp iekārtu un ražošanas automatizāciju, industriālo datu pārraidi, lietu internetu (IoT0, kā arī elektrotehnisko paneļu komponentu un enerģētikas risinājumu tehnoloģijas.

“Mēs sadarbojamies ar nozīmīgākajiem starptautiskajiem ražotājiem, tostarp ar Aveva Software, Belden Hirschmann un Rockwell Automation,” turpina Vehimā. “Mēs palīdzam mūsu klientiem izveidot gudras rūpnīcas, kurās ir gudras iekārtas.”

 

VISI DATI VIENĀ PLATFORMĀ

Integrējot dažādu piegādātāju protokolus un saskarnes vienā sistēmā, Klinkmann ļauj saviem klientiem pārvaldīt viņu esošās iekārtas un ierīces ar viena risinājuma palīdzību.

Kā norāda Vehimā: “Uzņēmuma darbība ir daudz ātrāka un ienesīgāka, ja tā dati atrodas vienā platformā. Mērķis ir novērst dīkstāvi, optimizēt ražošanas jaudas un uzlabot ražošanas elastību. Mēs palīdzam mūsu klientiem samazināt izmaksas, uzlabot efektivitāti un palielināt peļņu.”

Ražošanas automatizācijas programmatūra Wonderware Sistēmas Platforma ir viena no galvenajām Klinkmann piedāvājumā, turklāt tiek piedāvāts papildu moduļu klāsts klientu speciālām vajadzībām. Šādi moduļi ir pakete trauksmju un notikumu paplašinātai apstrādei, papildfunkciju komplekts ražošanas automatizācijas programmēšanai, programmējamo loģisko kontrolleru trauksmju laika zīmogi, OPC trauksmju un notikumu (AE) saskarne ar Wonderware, OPC datu masīvu apstrāde, FTP klienta objekts.

VISAUGSTĀKĀ NO AUGSTAJIEM AUTOMATIZĀCIJA

Viens no galvenajiem projektiem, ar kuru strādāja Klinkmann, bija Lahta centrs Sanktpēterburgā, Krievijā, kas ir Gazprom galvenā mītne un augstākais debesskrāpis Eiropā (462 metri, 87 stāvi). Lahta centram Klinkmann nodrošināja uz Wonderware bāzes balstītus automatizācijas risinājumus.

Kā skaidro Vehimā: ”Lahta centrā esošās tehnoloģijas ir integrētas Wonderware Sistēmas Platformā. Mūsu kompetence ir saskarnes un datu apmaiņa starp dažādam sistēmām, un mūsu automatizācijas risinājumi rūpējas par vadības un atskaišu veidošanas efektivitāti. To ir viegli uzturēt, kā arī nākotnē paplašināt un modificēt.

Šos risinājumus ir iespējams pielāgot gan mazam iepakojumu iekārtu ražotājam, gan arī milzīgiem projektiem. Uzņēmumi var samazināt kopējos ieguldījumus, integrējot jau esošās sistēmas, ātri veikt integrāciju un ātrāk redzēt rezultātus.” 

Teksta autors: Deivids Dž. Kords (David J. Cord)

Šo rakstu (angļu valodā) ir iespējams izlasīt šeit: žurnāla pilnā versija ar šo rakstu