Fortum Imatra hidroelektrostaciju tālvadības automatizācija ar Wonderware programmatūru

Somijā lielākā hidroelektrostacija modernizē dažādu ražotāju vadības sistēmas, apvienojot tās vienā veselā sistēmā.

Fortum_Asiakastarina

Imatra ir lielākā hidroelektrostacija Somijā, kas sastāv no divām stacijām: Imatrankoski (178 MW, 7 agregāti) un Tainionkoski (62 MW, 4 agregāti). Imatra un Tainionkoski elektrostacijas kopā nodrošina vairāk nekā 10% no Somijā kopumā saražotās hidroelektroenerģijas. Elektrostacijas atrodas Vuoksas upē, kas savieno divus lielākos ezerus Ziemeļeiropā (Saimā ezeru Somijā un Lādogas ezeru Krievijā). Tajā pašā upē Krievijas pusē ir izbūvētas citas lielas hidroelektrostacijas, kuru dēļ pastāv papildu prasības attiecībā uz augšup pa straumi esošo Somijas staciju Imatrankoski un Tainionkoski uzraudzības un ziņošanas funkcijām.

Staciju automatizācijas un ziņošanas sistēmu reformas galvenie mērķi ir šādi:

  • droša un efektīva abu hidroelektrostaciju kopīga darbība un ziņošana;
  • dažādu stacijās esošo automatizācijas ierīču apvienošana vienā vadības telpā un ziņošanas sistēmā;
  • vienkārša un droša lokāla automatizācija bez uzraudzības ārpus darba stundām, ko nodrošina attāls komandēšanas risinājums no Fortum centrālās vadības telpas, kas atrodas Keilaniemi, Espoo;
  • ātra jaunās sistēmas projektu izstrāde un apkope, tai skaitā atjauninājumi reāllaikā.

 

Wonderware automatizācijas programmatūra tika izvēlēta kā kopīgs risinājums Fortum elektrostacijām Imatrankoski un Tainionkoski.

Wonderware programmatūrā ir apvienotas 22 dažādu ražotāju loģikas sistēmas

Stacijās tiek izmantotas 22 loģikas sistēmas no dažādiem ražotājiem: Rockwell Automation, Siemens un Schneider. Visām sistēmām jau ir nodrošinātas saskarnes ar Wonderware programmatūru.

Imatrankoski un Tainionkoski lokālie Wonderware serveri tika apvienoti, izmantojot 10 km lielātruma šķiedru kabeli un tādu pašu rezerves kabeli, kas paredzēts uzticamības nodrošināšanai. Divu staciju atsevišķos serverus nepieciešamības gadījumā var izmantot vienu otra vietā. Šādi risinājums tiek padarīts ievērojami uzticamāks.

Imatra un Tainionkoski elektrostaciju automatizācijas un ziņošanas programmas ir izstrādātas, izmantojot Wonderware System Platform lietotņu vidi, kas nodrošina savienojumu, saskarņu, datu apkopošanas un ziņošanas pārvaldību.

Lokālai lietošanai tīkls ietver trīs InTouch vadības telpas, darbstacijas un vienu attālu vadības telpas darbstaciju, kas atrodas 300 km attālumā Fortum centrālajā vadības telpā.

Wonderware System Platform Historian automatizācijas datubāze pārvalda datu apkopošanu, uzglabāšanu un ziņošanu un saspiež datus vienkopus. Turklāt tas pats lokālais tīkls ietver darbstaciju, kas paredzēta sistēmas lietotņu pārvaldībai un uzturēšanai.

Gūtās priekšrocības

Izvēloties Wonderware System Platform automatizācijas un ziņošanas risinājumu, tika ievērojami uzlabotas agrākās darbības.

  • Stacijas sistēmā īpaša uzmanība tika pievērsta uzticamai rezerves savienojamībai un datu dublēšanai. Wonderware sistēmas platformas lietotnes un serveri, ko paralēli izmanto abas elektrostacijas, vajadzības gadījumā var viens otru aizstāt..
  • Wonderware programmatūras ātrās un precīzās datu apkopošanas un ziņošanas funkcijas ļauj automatizēt elektrostaciju apkopi un uzturēšanu.
  • Izmantojot Wonderware programmatūru, var arī reāllaikā uzraudzīt elektrostaciju darba un automatizācijas iekārtas un datus, ko nodrošina dažādi piegādātāji.
  • Pielāgojama attāla uzraudzība, tai skaitā attāli pārvaldāmas visas lokālās vadības telpas funkcijas.
  • Wonderware programmatūru var viegli izvērst pēc vajadzības, kā arī papildināt ar jauniem automatizācijas un mērīšanas risinājumiem.
  • Wonderware regulāri atjaunina un izlaiž jaunas programmatūras versijas, lai parūpētos par atbilstību jaunākajām Microsoft vides prasībām. Šādi tiek nodrošinātas aktuālas automatizācijas lietotnes, saistītie dati, drošības risinājumi utt.

Fortum Imatrankoski un Tainionkoski automatizācijas risinājumu īstenoja sertificētais Klinkmann Wonderware partneris un projektu uzņēmums Comatec Automation Oy (Imatra).

Uzzināt vairāk par AVEVA MES

Borg Manufacturing

Borg Manufacturing is a leading privately-owned Australian melamine and joinery manufacturer, which prides itself on embracing leading edge innovation to drive its sustainable operations.

Lasīt vairāk