Enefit Green - vadošā atjaunojamās enerģijas ražotāja digitalizācija tikai 5 gadu laikā

AVEVA SCADA UOC no vienas vietas uzrauga un ziņo par gandrīz 70 objektu darbību.

Enefit Green ir viens no vadošajiem atjaunojamās enerģijas ražotājiem Baltijas jūras reģionā. Uzņēmums tika izveidots 2016. gadā, lai apvienotu visas Eesti Energia atjaunojamās enerģijas ražošanas vienības vienā uzņēmumā. Kopš 2021. gada 21. oktobra uzņēmums ir kotēts Nasdaq Tallinas Fondu biržā.

Enefit Green darbojas ar vairāk nekā 500 MW jaudu, un tiek būvēti projekti ar vairāk nekā 700 MW jaudu (līdz 2023. gada beigām). Elektroenerģijas ražošanas apjoms 2023. gadā bija 1 343 GWh un siltumenerģijas ražošanas apjoms – gandrīz 600 GWh. Aktīvu portfeli veido vēja parki, saules enerģijas parki, viena hidroelektrostacija un Iru atkritumu koģenerācijas elektrostacijas. Enefit pārvalda visas savas darbības ar 154 darbiniekiem, kas darbojas 5 valstīs.

Mērķis ir pārvaldīt visus aktīvus un ieguldījumus centralizēti no vienas lokācijas vietas - pilnīga digitalizācija.

2017. gadā Enefit Green izvirzīja mērķi centralizēti pārvaldīt visus savus ražošanas līdzekļus no vienas lokācijas vietas ar skaidru reāllaika KPI pārskatu sniegšanu, pamatojoties uz Scada sistēmas apkopotajiem datiem. Līdz 2023. gada beigām Scada sistēma apkopo vairāk nekā 55 000 tagu, kas tiek izmantoti arī paziņojumiem par novirzēm un problēmām dažādās ražošanas vienībās.

Klinkmann iepazīstināja Enefit Green ar AVEVA SCADA Unified Operator Center platformas iespējām tās pilnīgai digitalizācijai. Īpaša uzmanība tika pievērsta tam, lai izveidotu koncepciju, kuru ir viegli paplašināt un modificēt nākotnes vajadzībām.

Pārvaldības reāllaika pārskats - Viegla paplašināšana un modifikācijas nākotnes vajadzībām

With AVEVA platform, Enefit Green receives online up-to-date data and information, 24/7 notifications, configuring assets information, integration with other systems in the various sites and a quick overview of assets to the company management with easy information sharing.

Iepriekšējo gadu laikā mēs esam izveidojuši pilnīgu digitālo platformu, lai pārvaldītu visus mūsu dažādos kapitāla aktīvus un ieguldījumus. Mēs paši konfigurējam AVEVA platformu un nepieciešamības gadījumā, mēs sazināsimies ar AVEVA Tehnisko centru Klinkmann saistībā ar mūsu tehniskajiem jautājumiem un ar Klinkmann partneru tīklu par jauniem projektiem ar AVEVA, stāsta Toivo Joosua, Enefit Green aktīvu pārvaldības un digitalizācijas vadītājs. “