CHINT komponenti zemsprieguma ievadei un valsts medicīnas iestāžu sadales paneļiem

CHINT komponenti nodrošina uzticamu elektrosadali un pārvaldību Lietuvas valsts medicīnas iestādēs.

Šis ir ilgi gaidīts elektroinstalāciju risinājumu jauninājums Lietuvas medicīnas iestādēs. 2019. gada vasarā UAB Rikesta atjaunoja ievades paneļus, izmantojot augstākās kvalitātes Chint risinājumus — regulējamus NM8 sērijas jaudas slēdžus un elektromehāniskos izpildmehānismus.

“Sadarbojoties ar Lietuvas medicīnas iestādēm un atjauninot to elektroinstalācijas vairāk nekā desmit gadu garumā, esam sapratuši, ka ir nepieciešami īpaši uzticami risinājumi. Kopā ar Klinkmann tehniķiem esam izvēlējušies medicīnas iestādēm vispiemērotākos risinājumus, kas bieži ir būtiska šo iestāžu darbības sastāvdaļa. Chint aprīkojums faktiski atbilst visām medicīnas iestāžu prasībām. Tagad mēs mēģinām izmantot CHINT aprīkojumu visos mūsu projektos,” stāsta UAB Rikesta ražošanas vadītājs Tadas Kazlauskas.

Projekts tika īstenots 2019. gada vasarā. Elektrisko vadības paneļu telpā vienā no lielākajām Viļņas valsts medicīnas iestādēm tika uzstādīti 0,4 kV ievades vadības paneļi. Ēkas vajadzībām tika uzstādīts visiem standartiem atbilstošs automātiskas rezerves aktivizēšanas (ARA) panelis. ARA panelim tika pievienoti 8 ievades sadales paneļi atjaunotajiem ēkas stāviem.

Projekta sākumā tika atjaunotas esošās elektroinstalācijas un ievades, kas bija novecojušas un vairs neatbilda strauji mainīgajām elektropatēriņa prasībām pēdējās divās desmitgadēs. Medicīnas iestāžu darbība ir ļoti atkarīga no elektropadeves nepārtrauktības un kvalitātes. Šajās iestādēs tiek lietotas ļoti jutīgas ierīces, tādēļ elektropadeves kvalitātei ir jābūt atbilstošai visām drošības prasībām. Ja nepieciešams, atsevišķās telpās var palielināt spriegumu un jaudu, lai nodrošinātu atbilstību jaunāko ierīču tehniskajām prasībām. Tas viss ir kļuvis iespējams pēc ievades sadales paneļu nomaiņas.

Tika izmantoti tālāk minētie Chint risinājumi:

  • jaudas slēdži: NM8 3p 400A, NM8 3p 250A, NM8 3p 160A, NM8 3p 125A, NM8 3p 100A, NB1H-63 10kA 3p C6A, NB1H-63 1p C6A;
  • elektromehāniskā piedziņa: NM8 3p 400A 230VAC.

Kādēļ izvēlēties CHINT? Daudz priekšrocību

UAB Rikesta inženieri izceļ vairākas priekšrocības:

  • Chint komponenti ir pieejami Klinkmann noliktavās — ātra un precīza piegāde, montāža, uzstādīšana un klientu apkalpošana;
  • Chint komponentiem ir laba cenas un kvalitātes attiecība un tie atbilst plānotajam ieguldījumu budžetam;
  • Lietuvā izmantotajiem izstrādājumiem ir jāatbilst standartam IEC/EN 60898-1, un industriālajiem izstrādājumiem ir jāatbilst standartam IEC/EN 60947-2. Chint izstrādājumi atbilst visām piemērojamajām ES tehniskajām prasībām.


“Mēs pirmoreiz pilnībā izmēģinājām Chint izstrādājumus 2008. gadā, kad kādai medicīnas iestādei Viļņā bija nepieciešams ekonomisks un kvalitatīvs risinājums. Ievades paneļos mēs uzstādījām Chint risinājumus, un 12 gadu laikā neradās neviens defekts. Šādi mēs pārliecinājāmies, ka šie risinājumi ir uzticami ne tikai teorētiski, bet arī praktiski. Kopš tā laika mēs izmantojam Chint risinājumus arī citos projektos,” stāsta UAB Rikesta ražošanas vadītājs T. Kazlauskas.

Darbs ar elektriskajām ievadēm medicīnas iestādēs ietver daudz izaicinājumu

Pirmais solis ir demontēt esošos IDC (sākotnējās sadales skapjus) un ARA (automātiskas rezerves aktivizācijas) paneļus, kas uzstādīti sen un, iespējams, neievērojot drošības un tehniskās prasības. Dokumentācija mēdz būt novecojusi un reizēm arī nozaudēta, tādēļ inženieriem jāstrādā ļoti uzmanīgi. Tiek uzstādīti jauni drošinātāji, jaudas slēdži, trīskāršie jaudas slēdži un maršrutēšanas vadi. Visur tiek mērīta pretestība, un tiek sagatavoti nepieciešamie rasējumi un dokumenti. Pēc tam tiek uzstādīts IDC un savienots ar ARA paneli. Šis panelis nodrošina elektropadevi visai ēkai, kā arī aizsardzību pret impulsstrāvu un īssavienojumiem. Šāda līmeņa projektam ir nepieciešami īpaši uzticami un kvalitatīvi risinājumi, kas atbilst visiem tehniskajās specifikācijās un izstrādē noteiktajiem standartiem un prasībām. Turklāt valsts iestādēm risinājumu cenu ietekmē arī nepieciešamība izvēlēties uzņēmumu, kas piedāvā viszemāko cenu. Chint aprīkojums ir ekonomisks, kvalitatīvs, izturīgs un atbilstošs ES standartiem — tieši tas, kas nepieciešams medicīnas iestādēm.

Klinkmann ir oficiālais Chint aprīkojuma piegādātājs Baltijas valstīs un Somijā. Klinkmann sniedz konsultācijas un atbalstu uzņēmumiem un partneriem, kas uzstāda sistēmas, kā arī paneļu ražotājiem un klientiem. Tādējādi tiek sniegts nodrošinājums visa projekta darbmūža ietvaros.

CHINT jaudas slēdži atbilst visām prasībām

CHINT kvalitatīvie un ekonomiskie paneļu komponenti atbilst visām iepriekšminētajām prasībām un tiek plaši izmantoti ēkām, industriālajam aprīkojumam, dzelzceļiem un dažādām iekārtām Ziemeļeiropā. Tādēļ CHINT komponenti ir droša izvēle.

  • Pasaulē vadošs sadales paneļu komponentu ražotājs
  • Pārstāvēts 140 valstīs
  • Vairāk nekā 35 000 darbinieku; apgrozījums 2019. gadā pārsniedza 10,5 miljardus eiro
  • Viens no 50 lielākajiem uzņēmumiem Āzijā
  • Atbilst ISO 9001, ISO 14001 un OHSAS 18001 kvalitātes standartiem

Skatīt izstrādājumus e-veikalā

Smart Infra — viedās notekūdeņu sistēmas

Uzņēmuma Uponor darbība Somijā ir balstīta uz ēku tehnoloģiju un komunālo pakalpojumu tehnoloģiju produktu izstrādi un ražošanu. Uponor klienti ir infrastruktūras, apkures, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas nozares profesionāļi, kā arī Uponor partneru piesaistīti patērētāji.

Read More »