Kā iegūt efektīvu informāciju no jebkuras ierīces?

AVEVA Insight ir mākoņplatforma, kas nodrošina ražošanas procesa datu apkopošanu, ar uzņēmējdarbības vadību saistītu lēmumu pieņemšanu un prognozējošo analīzi

Aveva Insight

Sarežģītos laikos ir nepieciešami atbilstoši risinājumi. Mūsu dzīvē ienāk aizvien vairāk IT ierīču, un mums ir jāsaprot, ko iesākt ar šo ierīču datiem. Uzņēmumiem, kuriem datu uzglabāšana mākoņpakalpojumā šķita kā kaut kas tālā nākotnē esošs, Covid-19 situācija lika pieņemt ātrus lēmumus par datu pārnešanu uz mākoņpakalpojumu. Covid-19 dēļ 2 gadu progress digitalizācijā ir sasniegts 2 mēnešu laikā.

Šādas straujas digitalizācijas pamatā ir profesionāli un lietošanai gatavi mākoņa tehnoloģiju risinājumi. Dati tiek apkopoti, sistematizēti, analizēti un atbilstoši vizualizēti vienotā tiešsaistes platformā. Tas ļauj taupīt daudz laika un resursu. Šim nolūkam mēs esam izstrādājuši īpašu produktu — AVEVA Insight.

Ražošanas procesu izaicinājumi

Mūsdienās visi ražošanas sektori saskaras ar līdzīgiem izaicinājumiem, kuriem nepieciešami vispiemērotākie risinājumi.

Piemēram, ražošanas uzņēmumiem ir jānodrošina darbiniekiem attālināta piekļuve rūpnīcas datiem, jo daudzi darbinieki strādā no mājām. Vēl viens būtisks aspekts ir sadarbība, jo darbinieki var redzēt vienus un tos pašus datus, taču izdarīt dažādus secinājumus. Tas var izraisīt zaudējumus. Galvenais uzdevums ir panākt maksimāli uzticamu ierīču darbību, jo spēja prognozēt problēmas pirms to rašanās palīdz taupīt gan laiku, gan naudu.

Apskatīsim šos izaicinājumus sīkāk!

Datiem jābūt attēlotiem vienādi

Ražošanas procesu rādītāji, vēsturiskie dati, pārskati un atskaites, apkopes informācija — šo datu avoti ir dažādas ierīces, kas var būt gan mazs dzinējs santehnikas mezglā, gan liela turbīna. Visiem datiem jābūt pieejamiem vienādā formātā. Šādi datus ir vieglāk apstrādāt un analizēt.

Komandas darba sarežģījumi

Lai panāktu efektīvu komandas darbu, ir nepieciešama piekļuve visiem datiem, kā arī visiem ir jāizmanto vienādi rīki. Ražošanas uzņēmumu darbinieki bieži strādā ar savām vajadzībām pielāgotiem rīkiem un programmām, tādēļ kolēģiem varbūt grūtības iegūt un apstrādāt viņu apkopoto informāciju.

Pareizi optimizēts process

Procesu ir grūti optimizēt, ja nevar analizēt tā dažādos datus un parametrus. Kad visi procesa dati ir iegūti un pienācīgi apstrādāti, ir iespējams pieņemt lēmumus par to, kādas ražošanas procesa daļas var uzlabot, kā ietaupīt resursus, kur var būt nepieciešams papildināt aprīkojumu vai personālu.

Attālināts darbs

Inženieri, ražošanas procesu analītiķi un dažādi apkopes speciālisti ir spiesti strādāt attālināti. Šādi rodas daudz dilemmu par to, kā iegūt, apstrādāt un analizēt datus un pieņemt atbilstošus lēmumus. Jūs nevarat uzaicināt kolēģi apskatīt jūsu ekrānā redzamos datus un dalīties pieredzē un viedokļos, jo strādājat no mājām. Tādēļ visiem nepieciešamajiem datiem jābūt pieejamiem jebkurā internetam pieslēgtā ierīcē.

Prognozējošā analīze
(noviržu prognozēšana)

Kad process nenotiek tā, kā paredzēts, tiek zaudēti resursi un samazinās efektivitāte. Ja procesu pārvaldībā iesaistītie darbinieki varētu savlaicīgi novērst dažādus traucējumus, tas ievērojami uzlabotu visu procesu efektivitāti. To var panākt, tikai veicot atbilstošu datu analīzi un saņemot savlaicīgu informāciju par novirzēm ražošanas procesā. AVEVA Predictive Analytics ļauj konstatēt ražošanas un ierīču problēmas, pirms tās pagūst izraisīt ražošanas pārtraukumus un radīt zaudējumus.

Lai risinātu visus šos izaicinājumus, ir gudri jārīkojas ar pieejamajiem datiem.

Dati ir visbūtiskākais procesu optimizācijas rādītājs

Vispirms parunāsim par datiem un to, kādēļ tie ir tik būtiski.

Jebkura ierīce (tai skaitā elektromotori, ūdens sūkņi, ražošanas konveijeri) spēj apkopot svarīgus datus.

Datu apstrādi, analīzi un apkopošanu veic, izmantojot īpašus rīkus, ko dēvē par vēsturisko datu arhivatoriem. Tās ir īpašas datu bāzes, kas paredzētas darbam ar datiem ar laikspiedoliem. AVEVA piedāvā vairākus labi zināmus un pārbaudītus datu apstrādes risinājumus, tai skaitā AVEVA Historian (agrāk dēvēts par Wonderware Historian). Liels daudzums ilgā laika posmā apkopotu datu nodrošina diagnostiku, problēmu novēršanu, procesu uzlabošanu, informāciju par energopatēriņu un citu būtisku informāciju.

Izmantojot mūsdienu mākoņtehnoloģijas, datu apkopošanu, apstrādi un analīzi var veikt ļoti ātri un efektīvi.

Turpināsim ar AVEVA Insight. Tas vienlaikus ir analītikas rīks un mākoņplatforma. Datiem var piekļūt jebkurā laikā, vietā un ierīcē.

Kādēļ izvēlēties AVEVA Insight?

Uzņēmums AVEVA ir visā pasaulē pazīstams ražošanas procesu optimizācijas risinājumu nodrošinātājs. Insight ir mākoņtehnoloģijā balstīts risinājums, kas spēj paveikt lielu daļu ražošanas procesu analīzes darbu.

Piekļuve “iestrēgušiem” datiem un to pieejamības mākoņpakalpojumā nodrošināšana dažu minūšu laikā

Viegli lietojama sistēma, kas ātri pielāgojama, ļaujot uzsākt digitālo transformāciju

Līdz pat 30% mazāks dīkstāves laiks, nodrošinot piekļuvi būtiskiem reāllaika datiem

Ir liecības par saistību izpildes izmaksu samazinājumu līdz 65% apmērā

Visiem pieejama rūpniecības datu analītika un informācijas barjeru pārvarēšana

Par 30% mazākas ekspluatācijas izmaksas, atklājot slēptas iespējas uzlabot ražošanas procesus

Mobila piekļuve operatīvajai informācijai, patērējot mazāk laika

Datu apkopošana

AVEVA Insight atpazīst vairāk nekā 300 dažādu ražošanas protokolu (Modbus RTU, ACSII, TCP, BACnet utt.), tādējādi tas var apkopot un apstrādāt dažādu ierīču un sistēmu datus. Šos datus var pārsūtīt gan automātiski, gan manuāli (tas ir būtiski, kad ir apkopots noteikts datu arhīvs).

Datu sistematizācija

Apkopotie dati tiek sistematizēti, piešķirot tos noteiktiem procesiem un mehānismiem. Šādi ir skaidri zināms rūpnīcā notiekošo dažādo procesu skaits. Jo vairāk mehānismu ir savienoti, jo detalizētāks rūpnīcas ražīguma un efektivitātes pārskats būs pieejams.

Datu analīze

Analīze tiek veikta vadoties pēc noteiktiem kritērijiem. Analīzes mērķi var būt dažādi, piemēram, efektivitātes vai resursu patēriņa novērtēšana, noviržu meklēšana, profilaktiska apkope utt.

Mašīnmācīšanās

Ar jēdzienu “mašīnmācīšanās” apzīmē mākslīgā intelekta spēju analizēt datus un izveidot dažādus šo datu lietošanas scenārijus. Ražošanā mākslīgā intelekta “pienākums” ir analizēt datus vairāku dienu garumā, lai atrastu optimālos darbības režīmus un piedāvātu noteiktus risinājumus. Šis process pastāvīgi tiek uzlabots, tādēļ laika gaitā datu lietošanas iespējas paplašināsies.

Ziņošana par novirzēm

Rodoties kādai ražošanas procesa novirzei (dzinēja pārkaršana, pārmērīgs elektrības patēriņš, mehānisms nedarbojas ar pilnu jaudu utt.), ražošanas process var tikt pārtraukts. Savlaicīgi saņemot brīdinājumu par novirzi, ražošanas procesu var nekavējoties pārskatīt, tādējādi novēršot novirzi. AVEVA Insight to nodrošina, sniedzot tūlītēju informāciju par nestandarta aktivitāti jebkurā (pat visvienkāršākajā) ražošanas procesā.

Pārskati

Pārskatu un atskaišu sagatavošana ir ražošanas tehnologu, apkopes speciālistu, remonta inženieru un citu darbinieku uzdevums, taču, ja saņemtie dati ir nepareizi novērtēti, pārskats var būt neprecīzs. Ražošanas speciālisti bieži izmanto dažādas ziņošanas un datu apstrādes sistēmas, tādēļ divu dažādu darbinieku pārskati par vienu un to pašu procesu var atšķirties. Izmantojot AVEVA Insight rīkus, šādas neprecizitātes var pilnībā novērst. Turklāt tas ievērojami atvieglo darbinieku darbu un palīdz taupīt laiku. AVEVA Insight sistēmas mērķis ir pārskatīt un analizēt datus no dažādiem aspektiem, nodrošinot ļoti visaptverošus un uzticamus pārskatus un atskaites.

Datu drošība

Viena dzinēja darbs rūpnieciskajā spiegošanā iesaistītajiem var šķist neinteresants, taču, saņemot datus no tūkstošiem ierīču, ir iespējams gūt interesantu ieskatu par uzņēmuma ražīgumu. Ražošanas datu drošībai ir tikpat liela nozīme kā finanšu datu drošībai, un šim nolūkam ļoti noderīgi ir mākoņa risinājumi, kas papildināti ar īpaši augsta līmeņa kiberdrošības risinājumiem.

AVEVA Insight ir viegli instalējams risinājums, un ir nepieciešamas vien dažas stundas, lai iestatītu sistēmu un sāktu saņemt sākotnējos vai ielādētu esošos datus. Visi procesi tiek analizēti un optimizēti lielā ātrumā. Laika gaitā tiek apkopots aizvien lielāks datu apjoms, kas ļauj mākslīgajam intelektam “mācīties” un nodrošināt dažādas stratēģijas un ieskatus attiecībā uz efektīvu aprīkojuma lietošanu. Pastāvīga datu uzturēšana palīdz izvairīties no dažādām problēmām. Tādēļ AVEVA Insight ir piemērots gan maziem ražotājiem, gan lieliem starptautiskiem uzņēmumiem, kam pieder desmitiem vai pat simtiem dažādu ražotņu.

Jūsu uzdevums ir tikai pareizi apkopot un apstrādāt datus. Tas ir tik vienkārši!

Sazinoties ar Klinkmann biroju, varat saņemt mākoņpakalpojuma AVEVA Insight attālu demonstrāciju, kurā varēsiet uzzināt, kā viegli pārnest ražošanas pārskatu un apkopes funkcijas uz mākoņa platformu un kā tikai dažu stundu laikā sagatavot savu digitālās automatizācijas mākoņa lietojumprogrammu.